Vytisknout
Kategorie: Zprávy odboru všestrannosti

      Republiková soutěž mladšího žactva v sokolské všestrannosti letos zavítala do Plzně. Celostátního přeboru se zúčastnilo 63 závodníků kategorie I. a 73 závodníků kategorie II. Postup do celostátního přeboru si za Jihočeskou župu vybojovalo 8 dětí. Z Písku Viola Trambová, Radim Špeta, Vanda Knettigová, Antonín Hašek a Jindřich Hašek. Z Milevského Sokola Emma Fořtová, Tomáš Bolek a Veronika Matějková.

      V sobotu na Den dětí si mladí sokolové zazávodili ve sportovní gymnastice, šplhu a atletice. A na nedělní ráno si schovali plavání.

     Výsledky soupeření v gymnastice kategorie I. (r. nar. 2010 - 2012) V. Trambová 2., E. Fořtová 4., T. Bolek 6., R. Špeta 19. Kategorie II. (r. nar. 2008-2009) V. Knettigová 5., J. Hašek 5., V. Matějková 7., A. Hašek 11.

      Šplh na tyči kategorie I. T. Bolek 4., V. Trambová 11 -13., E. Fořtová 15 - 16., R. Špeta 18. Kategorie II. V. Knettigová 1., A. Hašek 2 - 3., V. Matějková 3., J. Hašek 9.

      Atletika kategorie I. T. Bolek 1., V. Trambová 5., R. Špeta 11., E. Fořtová 15 - 16. Kategorie II. V. Knettigová 4., A. Hašek 6., V. Matějková 11., J. Hašek 12.

      Plavání kategorie I. R. Špeta 5., V. Trambová 13., T. Bolek 15 - 16., E. Fořtová 19. Kategorie II. V. Knettigová 2., J. Hašek 2., A. Hašek 7., V. Matějková 8.  

     Všechny výkony dětí se převedou na body a sečtou. V soutěži o nejvšestrannějšího přeborníka republiky pro rok 2019 to dopadlo takto, žákyně kategorie I. Viola Trambová 4., Emma Fořtová 14. Žáci kategorie I. Tomáš Bolek 2., Radim Špeta 14.       Žákyně kategorie II. Vanda Knettigová 3., Veronika Matějková 7., žáci kategorie II. Antonín Hašek 5., Jindřich Hašek 8.

      Úplným vyvrcholením přeborů bylo vyhlášení soutěže družstev v němž družstvo kategorie I. (Fořtová, Trambová, Bolek, Špeta) dosáhlo na 5. příčku.       Družstvu kategorie II. (Knettigová, Matějková, Hašek, Hašek) uniklo zlato jen o 12 bodíků, což se rovná v atletice při skoku dalekém 8cm.

      Všem našim závodníkům děkujeme za výborné výsledky a skvělou reprezentaci odboru všestrannosti celé Jihočeské župy.

 

Lenka Hašková