O víkendu 27. a 28. 5. 2023 se v Pardubicích uskutečnily přebory ČOS ve sportovní všestrannosti mladšího žactva. O úspěších naší výpravy si můžete přečíst v článku Lenky Haškové níže.

PARDUBICE 26. 5. – 28. 5. 2023

Poslední květnový víkend patřil přeboru ČOS ve sportovní všestrannosti mladšího žactva v Pardubicích. Město Pardubice opět po roce přivítalo nejlepší závodníky z celé naší republiky, kteří absolvovali župní soutěže ve sportovní gymnastice, šplhu, atletice a plavání. Z naší Jihočeské župy to byli Lucie Cendelínová (Písek), Kristýna Wiererová (Boršov), Kryštof Cendelín (Písek), Jan Plavec (Milevsko), Stela Kadlecová (Milevsko), Lucie Kriklová (Milevsko), Jaroslav Hašek (Písek), Filip Šoule (Milevsko). Přeboru se zúčastnilo celkem 125 závodníků. V sobotu čekal děti závod v gymnastice, šplhu a atletice. Večer měly zpestřený kouzelnickým představením v Muzeu kouzel a magie. Po nedělních plaveckých závodech si děti krátily čekání na výsledky výstupem na Zelenou bránu, dominantu starého města, mlsáním zmrzliny a nákupem Pardubického perníku. Pak už děti čekal jen slavnostní nástup v historické budově Sokola Pardubice.

Naši závodníci bojovali ze všech sil a dosáhli těchto výsledků.

Atletika kategorie I.:

  1. Wiererová 1. místo, J. Plavec 4. místo, K. Cendelín 12. místo, L. Cendelínová 15. – 16. místo

kategorie II.: F. Šoule 4. místo, L. Kriklová 10. místo, J. Hašek 13. místo, S. Kadlecová 26. místo

Gymnastika kategorie I.:

  1. Cendelínová 3. místo, J. Plavec 7. místo, K. Cendelín 8. místo, K. Wiererová 15. – 16. místo

kategorie II.: S. Kadlecová 11. místo, F. Šoule 12. místo, L. Kriklová 12. – 13. místo, J. Hašek 14. místo

Šplh kategorie I.:

  1. Plavec 6. místo, L. Cendelínová 10. místo, K. Wiererová 16. – 18. místo, K. Cendelín 19. místo

kategorie II: S. Kadlecová 5. místo, F. Šoule 7. místo, L. Kriklová 8. místo, J. Hašek 13. místo

Plavání kategorie I.:

  1. Cendelín 2. místo, L. Cendelínová 4. místo, K. Wiererová 5. místo, J. Plavec 8. místo

kategorie II.: J. Hašek 1. místo, F. Šoule 13. místo, L. Kriklová 19. místo, S. Kadlecová 22. místo

Všestrannost kategorie I.:

  1. Cendelínová 3. místo, K. Wiererová 5. místo, J. Plavec 8. místo, K. Cendelín 11. místo

kategorie II.: F. Šoule 7. místo, L. Kriklová 9. místo, J. Hašek 12. místo, S. Kadlecová 17. místo

Při přeboru mladšího žactva se soutěží i v družstvech, sestavených ze dvou děvčat a dvou chlapců dané věkové kategorie a výsledky se jim sčítají dohromady. Družstvo kategorie I. vybojovalo krásné 2. místo. Družstvu kategorie II. unikly bronzové medaile o jeden jediný bod. Pro představu je to 1 setina vteřiny při sprintu, nebo 1 vteřina při dlouhém běhu, 1 cm při skoku dalekém, nebo 15 cm při hodu.

Děkujeme závodníkům, trenérům a rodičům za skvělou reprezentaci Sokolské župy Jihočeské.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Joomla! konzole ladění chyb